Unaprjeđenje pčelarstva kroz projekt Pčela za EU

15. 12. 2017

Udruga pčelara „Iva“ Posušje, uz podršku ureda za razvoj općine Posušje i Općinskog načelnika, te u suradnji s projektom FARMA II, a u svrhu razvoja pčelarstva na području općine Posušje,  u sljedeće dvije godine realizirat će projekt Pčela za EU.

Sufinancirat će ga Američka agencija za međunardoni razvoj USAID i  Vlada švedske  s implementacijskom podrškom Cardno Emerging Markets USA Ltd.  Ugovor vezan za ovaj projekt potpisan je 12.12.2017 godine u Sarajevu, a ukupna mu je vrijednost 116. 820 ,48 KM od čega  je 58. 410 KM  donatorskih ili bespovratnih sredstava.

Ovime će se povećati tehnološki kapaciteti posuškog pčelarstva, uvođenjem u praksu najsuvremenije tehnološke pčelarske opreme, kao i broj  košnica posuških pčelara za minimalno 600 novih. Također će se u proizvodnju uvesti niz novih pčelarskih proizvoda.

Projekt će doprinijeti  i realizaciji  razvojne  mjere 2.7. „Poticanje razvoja pčelarstva“  iz općinske Strategije razvoja.

U ime svih pčelara članova Udruge pčelara „Iva“ Posušje  predsjednik udruge gosp. Ivan Milićević se zahvaljuje  se Općinskom uredu za razvoj kao i svim drugim partnerima i suradnicima  na dosadašnjoj suradnji u fazi pripreme projekta kao i budućim aktivnostima na njegovoj realizaciji.