Radni obilazak vodovodne mreže i osnovne škole u Viru

02. 10. 2018

Danas su Frano Lebo, ravnatelj JP Vodovod i Općinski načelnik Branko Bago u pratnji suradnika obišli radove na proširenju vodovodne mreže u smjeru Vira. Cjevovod, po planu, već je stigao do Osnovne škole Franica Dall era, a radovi se i dalje nastavljaju. Uz ovo, posjetitelji su obišli i krug škole u kom se planira uređenje igrališta i školskog dvorišta.

Također su posjetili i nove prostore matičnog ureda i mjesne ispostave pošte.

Naime, nakon dugogodišnjeg podstanarstva u privatnom objektu, Općina Posušje je osigurala sredstva za adaptaciju nekoliko prostorija u kompleksu škole koje su ovog ljeta i dovršene.

Tako je uređen prostor za potrebe matičnog ureda, a tijekom posjeta utvrđena je potreba za manjim funkcionalnim preinakama, čime će se dodatno poboljšati usluga.

Drugi prostor namijenjen je pedagoškoj službi škole koji će doprinijeti kvalitetnijem odvijanju nastavnog procesa.

Iznimnim zalaganjem Općine, u treći prostor je smješten poštanski ured za kojeg je prethodno najavljivano ukidanje. Ovim rješenjem žiteljima Vira i okolnih sela tako će biti i dalje omogućeno da dio administrativnih potreba rješavaju u svom kraju.