Proslavljena obljetnica osnutka 3. Imotske bojne

01. 06. 2018

Polaganjem vijenaca na spomen križ na Topani, odriješenjem za sve poginule, svečanom svetom misom, te zajedničkim druženjem sa suborcima i prijateljima, danas je svečano obilježena 27. obljetnica utemeljenja legendarne Treće imotske bojne iz sastava Četvrte gardijske brigade HV. Imotskim bojovnicima došlo je mnogo prijatelja na ovu obljetnicu, čestitajući im i družeći se s njima. Mnogobrojni branitelji s područja općine Posušje dali su svoj doprinos Domovinskom ratu upravo kao pripadnici Treće imotske bojne, stoga je u ovoj svečanosti sudjelovao i načelnik općine Posušje g. Branko Bago. Vijence su položili i svijeće upalili predstavnici Ministarstva obrane, Ministarstva branitelja, županije, Grada Imotskog i svih općina Imotske krajine, grada heroja Vukovara, grada Zadra i Dubrovnika, općine Gruda, 7. Domobranske pukovnije iz Zadra, branitelji Kruševa i grada Obrovca, braniteljske udruge Imotske krajine i 9. bojna Hosa, Udruga veterana i dragovoljaca Domovinskog rata Imotske krajine, veterani 4. Gardijske brigade,Imotski sokolovi. Odriješenje na spomen križu predvodio je fra Kristijan Stipanovič, a.Ivica Matešić, brigadir u miru pročitao je i prigodnu pjesmu posvećenu poginulim braniteljima. Nakon svete mise, pripadnici Treće imotske bojne i njihovi prijatelji nastavili su tradicionalno druženje.