Projekt nabavke CNC strojeva predstavljen i u Šibeniku

02. 12. 2017

Kick-off sastanak projekta „COMPETE  PLAMET“

U petak, 01.12.2017. godine, u šibenskoj Gradskoj knjižnici  je održan „kick off“ sastanak projekta „COMPETE PLAMET“ – „Jačanje konkurentnosti malog i srednjeg poduzetništva u sektoru metala i plastike kroz razvijanje mreže znanja i zajedničke poduzetničke infrastrukture”.  Projekt je odobren u okviru programa “Interreg IPA, prekogranična suradnja Hrvatska – Bosna i Hercegovina – Crna Gora 2014-2020“ kroz financiranje u u 85% iznosu.
Sastanak  je organizirala Javna ustanova Razvojna agencija Šibensko-kninske županije kao partner na projektu kojeg provodi u suradnji s Općinom Posušje i nositeljem projekta – Razvojnom agencijom Županije Zapadnohercegovačke-HERAG.
Projekt je predstavila ravnateljica Razvojne agencije Šibensko-kninske županije, Mira Lepur zajedno sa gospodinom Goranom Paukom šibensko-kninskim županom, općinskim načelnikom Općine Posušje Brankom Bagom te Ivanom Jelčićem, ravnateljem HERAG-a.
Realiazcijom projekta će se unaprijediti poslovna infrastruktura u Poduzetničkom  inkubatoru (PIN) u Šibeniku i poslovnoj zoni Osrdak u Posušju; nabavit će se sedam CNC strojeva za obradu metala i plastike, te će se uspostaviti prekogranična mreža kompetencija i znanja u sektoru metala i plastike u prekograničnom području.
Projekt „COMPETE  PLAMET“ je ukupne vrijednosti 1 603 369.21 € a traje 2 godine.