Predstavljena zbirka pjesama „Gradu podno Radovnja“

25. 07. 2018

Zbirka pjesama „Gradu podno Radovnja“ autora Ante Jukića – Valina predstavljena je ovoga utorka posuškoj publici u sklopu kulturno zabavne i športske manifestacije  „Posuško lito 2018“. Ljubav prema svom rodnom gradu i svemu onome što ga simbolizira proteže se kroz svaku pjesmu u ovoj zbirci. „Gdje smo rođeni, ma gdje bili ili bilo gdje živjeli, Posušje je u srcu, u duši i u mislima. Zato sam morao opjevati svoje rodno mjesto sada više kao sjećanje na djetinjstvo i mladost“, kazao je na predstavljanju autor zbirke. „ Ja duboko vjerujem da sam ovom zbirkom Posušje vinuo u zvijezde“, zaključio je autor Ante Jukić – Valin.  Recenzentica prof. Marijana Galić je pak kazala da je tema pjesama u prozi ljubav prema rodnome  Posušju, te da je ta ljubav često izražena u samom naslovu. „Govorimo o rodoljubnim i pejzažnim pjesmama, a ponekad i dijalektalnoj i intimnoj poeziji u kojima je autor donio još jedan, posve novi  književni i jezični izričaj maloga grada podno Radovnja. Kroz stihove je izlio silna osjećanja ljubavi, zahvalnosti i sreće u životu jednog malog običnog čovjeka“, kazala je prof. Galić. Večer predstavljanja knjige posebno je obogatio sastav Eterno čije su članice uglazbile čak dvije pjesme za koje je tekst i melodiju napisao upravo Ante Jukić – Valin. Pjesme su povodom predstavljanja knjige po prvi put i izvele.