POZIV NA PREZENTACIJU PROJEKTA  „VIŠENAMJENSKO VREDNOVANJE POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA NA PODRUČJU OPĆINE POSUŠJE“

29. 05. 2018

Pozivamo Vas na prezentaciju znanstveno-stručnog  projekta „Višenamjensko vrednovanje poljoprivrednog zemljišta na području općine Posušje“, a kojeg je Općina naručila u cilju kreiranja agrarne politike i razvoja općine.

Projekt je izradio tim stručnjaka s Agronomskog i prehrambeno-tehnološkog fakulteta  Sveučilišta u Mostaru. Na prezentaciji Projekta bit će prikazani  rezultati  Projekta, a koji se odnose na  korištenje poljoprivrednog zemljišta za razne vidove poljoprivredne proizvodnje.

Projekt nudi preporuke za razvoj uzgoja u oblasti: voćarstva, povrćarstva, ratarstva, uzgoja ljekovitog bilja i stočarstva na prostoru općine Posušje  i predlaže mjere za unaprjeđenje  proizvodnje u navedenim oblastima.

Također, ovim projektom općina Posušje dobiva dobar temelj za planiranje razvoja  poljoprivredne proizvodnje u našoj općini.

Prezentacija će se održati dana 05.06.2018. godine u vijećnici općine Posušje, ul. fra Grge Martića broj 30,  s početkom u 10:00 sati.

Za sve informacije možete se javiti na telefon: 039/685-722.

Dobro nam došli!