Posušje ukrašeno zastavama ususret Dana Općine

14. 08. 2018

Posušje na blagdan Velike Gospe, 15. kolovoza slavi svoj dan.Hrvati su uvijek bili veliki štovatelji Blažene Djevice Marije stoga je i zovu Kraljicom Hrvata.

I Posušje posebno časti ovu našu nebesku zaštitnicu i zagovornicu. Svi žitelji Posušja cijelo ljeto, pa i cijelu godinu pripremaju se za ovaj blagdan. Ulice našeg gradića postaju mjesto susreta, veselih lica i razdraganih osmjeha slučajnih i namjernih prolaznika. Svečana atmosfera osjeća se na svakom koraku. Cijela općina devet dana pred ovaj blagdan sudjeluje na sv.misama devetnicama, a zatim se pozitivan duh razlije po gradskim ulicama koje su u ovom vremenu pretvorene u šetnice. Sve institucije, ustanove, poduzeća, pravne osobe, tvrtke pa čak i privatne kuće ukrašene su zastavama Posušja i svjedoče svim posjetiteljima kako u ovom gradiću snažno kuca hrvatsko srce i kako bujaju osjećaji pripadnosti hrvatskom katoličkom narodu i posuškom kršu. Svi one koji još nisu istaknuli obilježja našeg grada pozivaju se da to učine ususret sutrašnjoj proslavi.