23. 02. 2018

Općina Posušje u suradnji s partnerima,  Javnom ustanovom Razvojnom agencijom Županije Zapadnohercegovačke-HERAG i Javnom ustanovom Razvojnom agencijom Šibensko-kninske županije na projektu, Vas poziva na javni događaj Pokretanja mreže znanja u sklopu projekta COMPETE PLAMET koji će se održati u Posušju, Vijećnica Općine Posušje, utorak, 27. veljače 2018. godine s početkom u 10:00 sati.

Cilj nam je okupiti najvažnije dionike iz privatnog i javnog sektora, obrazovnih institucija te organizacija za istraživanje, razvoj i inovacije (takozvana „trostruka spirala“) i zajednički uspostaviti mrežu znanja i kompetencija u sektoru metala i plastike u prekograničnom području (KnowNet), kako bi se sektor plastike i metala učinio još konkurentnijim i dugoročno održivim.

Predstavnici Općine Posušje su u suradnji s predstavnicima JU Razvojna agencija ŽZH – HERAG, Općine Grude, Općine Ljubuški i grada Široki Brijeg te sa stručnjakom na projektu u prvom krugu posjetili 13 poduzeća iz sektora metala i plastike (Weltplast d.o.o., Miviko d.o.o., Lončarplast d.o.o., Lager d.o.o., Formetal d.o.o., Bilton d.o.o., International d.o.o., Feal d.o.o., iForm d.o.o., TT Kabeli d.o.o., TEM Mandeks d.o.o., Pavković Paneli d.o.o., Europrodukt d.o.o.), 9 institucija (Općina Ljubuški, Fakultet strojarstva, računarstva i elektrotehnike Sveučilišta u Mostaru, Federalno ministarstvo razvoja, poduzetništva i obrta, Općina Posušje, Srednja strukovna škola Posušje, Grad Široki Brijeg, Ministarstvo obrazovanja, znanosti, kulture i športa ŽZH, Srednja strukovna škola Široki Brijeg, Općina Grude).

Projekt se provodi u okviru Interreg IPA programa prekogranične suradnje Hrvatska – Bosna i Hercegovina – Crna Gora 2014. – 2020. Ukupna vrijednost projekta iznosi 1 603 369,21 €. Kroz program Interreg IPA prekogranične suradnje Hrvatska – Bosna i Hercegovina – Crna Gora financira se 85% projektnih aktivnosti što predstavlja iznos od 1 362 863,82 €. Preostali iznos sufinanciraju projektni partneri.

Projekt provodi JU Razvojna agencija Županije zapadnohercegovačke – HERAG u suradnji sa partnerima Općinom Posušje i Razvojnom agencijom Šibensko kninske Županije.

Radujemo se Vašem dolasku!