Osnovna škola Ivana  Mažuranića Posušje među tri najbolje na natjecanju Lino višebojac

25. 05. 2017

Dodjelom nagrada najboljim natjecateljima, te školama koje su najuspješnije organizirale Lino višebojac koji je održan u deset škola diljem Bosne i Hercegovine, završena je treća sezona ovog natjecanja.

Podravka i Sportske novosti su u BiH odlučile novčano nagraditi najbolje škole i najbolje natjecatelje u ovoj sezoni umjesto dosadašnje prakse odlaska na finale u Hrvatsku. Stoga su za tri najbolje ocijenjene škole po kriterijima: najbolji domaćin, najbolji Linograd, najbolji navijači, kulturno-umjetnički program, najbolji transparenti i najbolje maske osigurani novčani iznosi u vrijednosti od po 1.500 KM. Nakon objedinjenih ocjena stručnog žirija koji je pratio sve događaje, najbolje škole su: OŠ „Vladimira Nazora“ Odžak, Druga osnovna škola Konjic, te OŠ „Ivana  Mažuranića“ Posušje.

Pobjednici sportskog dijela natjecanja Lino višebojca su učenici iz OŠ Marina Držića Buna – Matea Šimić i Boris Kokorović koji su u osam disciplina (trčanje, skoku u dalj, izvođenje slobodnih udaraca na nogometni/rukometni gol, pogađanje košarkaških obruča, potezanje užeta…) postigli uvjerljivo najbolje rezultate u BiH osvojivši po 170 bodova. Lino je osigurao posebne poklone za ove talentirane učenike, a poklone će dobiti i učenici koju su napisali najbolje sastavke na temu „Svijet po mom“: Anamarija Marin iz prijedorske škole „Desanka Maksimović“ i Ivan Višić iz OŠ „Ivana Mažuranića“ iz Tomislavgrada. Za sve ostale finaliste su osigurani prigodni pokloni.