Ususret jubilarnom 5. Festivalu klapske pisme u Posušju osnovana Udruga Festivala

26. 01. 2018

Jučer je u sali za sastanke Općinskog načelnika održana osnivačka Skupština Udruge Festivala klapske pisme Posušje. Za predsjednika Upravnog odbora izabran je načelnik Branko Bago, dok je za predsjednika Skupštine izabran prof.Ljubo Begić. Funkciju potpredsjednika Skupštine obnašat će Edmond Marić.

Inače, udruga je osnovana s ciljem njegovanja i promicanja klapa i klapske pjesme kao autohtonog izraza hrvatske glazbe, te će joj, između ostalog, djelatnosti biti organizacija Festivala klapske pisme u Posušju, organizacija radionica, suradnja s drugim sličnim udrugama i društvima te poticanje osposobljavanja i usavršavanja glazbenih kadrova.