Održana 8. sjednica Općinskog vijeća općine Posušje

18. 07. 2017

Na danas održanoj sjednici razmatrana su pristigla godišnja izvješća Porezne uprave – ispostave Posušje te Federalnog zavoda za mirovinsko i invalidsko osiguranje, Županijske službe Ljubuški.

Usvojen je i Prijedlog Odluke o izmjeni Odluke o visini naknade za rad članova stalnih i privremenih radnih tijela Općinskog vijeća, čime bi ubuduće na naknade za rad u radnim tijelima imali pravo samo vanjski članovi.

Također se pristupilo razrješenju i izboru članova sljedećih Povjerenstva: za Statut, Poslovnik, propise, prigovore i predstavke; Povjerenstva za proračun, financije, gospodarstvo i nadzor realizacije Strategije razvitka općine te Povjerenstva za društvene djelatnosti, mjesne zajednice, ljudska prava, mlade i jednakopravnost spolova.

Vijeće je razriješilo Filipa Čambera, bivšeg vijećnika Općinskog vijeća s mjesta člana Povjerenstva za Statut, Poslovnik, propise, prigovore i predstavke, a novoizabrani članovi su: Vinko Perko – Povjerenstvo Statut, Poslovnik, propise, prigovore i predstavke; Marija Đerek – Povjerenstvo za proračun, financije, gospodarstvo i nadzor realizacije Strategije razvitka općine i Ante Pavković – Povjerenstvo za društvene djelatnosti, mjesne zajednice, ljudska prava, mlade i jednakopravnost spolova.

Usvojen je i Prijedlog Odluke o pristupanju izradi regulacijskog plana Gornji Jukići (Gaj) kao i Prijedlog Zaključka o usvajanju Konačnog izvješća o procijenjenoj šteti –Elaborat o procijenjenoj šteti uzrokovanoj niskim temperaturama- mrazom 2017. godine na području općine Posušje o kojem je pobliže govorio Ljubo Bradarić iz Odsjeka civilne zaštite općine Posušje.