Odličnom igrom Posušje stiglo do druge pobijede u sezoni

25. 10. 2021

U 14. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine HŠK Posušje na Mokrom docu dočekalo je FK Željezničar te su sjajnom igrom pogotovo obrambeno stigli do svoje druge pobijede u prvenstvu, slavili su s 2:0 golovima Luke Lučica u 21’ minuti i Dominika Begića iz 84’ minute.

Posušje je ovom pobjedom stiglo na 11 osvojenih bodova te se i dalje nalaze na predzadnjem mjestu na ljestvici no sada je željenog deseto mjesto koje trenutno drži Rudar Prijedor udaljeno samo 2 boda.

Posušje sada u tjedan dana čekaju 2 gostovanja, prvo u srijedu u osmini finala kupa BiH kod drugoligaša Zvijezde Gradačac a onda za vikend u Banja Luci kod Borca u sklopu 15. kola Premijer lige BiH.

Od samog početka utakmice Posušje izvrsno stoji na terenu te u 21’ minuti zasluženo vodi kada Lučić sjajno iz slobodnog udarca pogađa ispod živog zida. Željezničar je prijetio po jednom na kraju prvog i početku drugog djela no nije bilo potrebe za Baćkovim intervencijama. Moglo je Posušje povećati prednost već u 60’ minuti kada sjajan udarac Luke Begića teškom mukom brani gostujući golman pa je točka na i ove velike pobijede stavljena u 84’ minuti kada upravo Luka Begić upošljava sjajno svog prezimenjaka Dominika koji pogađa za konačnih 2:0.

HŠK Posušje: Baćak-Lučić,Miletić,Krišto,Šuta,T.Barišić-Serdarušić,Ilinković-Lauš,Milanović,L.Begić. Još su igrali: Ramović,D.Begić i Vranjić.