Obavijest stanovništvu o čišćenju snijega i leda oko objekata

21. 02. 2018

Poštovani žitelji općine Posušje,

ovim putem Vam želimo skrenuti pozornost na Vaše dužnosti vezane uz čišćenje snijega i leda oko vaših objekata.

Molimo Vas da postupite sukladno članku 117. Odluke o komunalnom redu („Službeni glasnik općine Posušje“ broj: 8/05) kojim je propisano:

-Za uklanjanje snijega i leda s pločnika uz zgrade odgovorni su vlasnici zgrada, odnosno vlasnici i korisnici stanova, te poslovnih prostorija.

-Za uklanjanje snijega i leda s pločnika uz kioske i pokretne naprave odgovorni su vlasnici odnosno  korisnici kioska i pokretnih naprava.

-Za uklanjanje snijega i leda s pločnika ispred lokala  vode brigu vlasnici i korisnici tih lokala.

Odgovorne osobe navedene u prethodnim stavcima odgovaraju za štetu nastalu zbog ne čišćenja snijega i leda osobi koja je zbog toga pretrpjela štetu.

Ukoliko odgovorne osobe ne postupe sukladno prethodno navedenom nadležna inspekcija će poduzeti sve predviđene mjere u skladu s Odlukom o komunalnom redu.

Pozivaju se žitelji općine Posušje da odgovorno obavljaju svojih dužnosti.

Služba za gospodarstvo

Odsjek inspekcijskih poslova