U Posušju kršteno 13 djece

23. 04. 2019

„Ovo je vijest za medije“ kazao je fra Milan Lončar jučer u župi Bezgrešnog Začeća Blažene Djevice Marije u Posušju na zajedničkom krštenju čak 13 djece.

Prepuna je bila kripta ove crkve u kojoj su danas sakrament krštenja primili Križan Marić, Luka Bešlić, Anja Ivanković,Marija Vranjković, Manuel Ramljak, Marko Penava, Ivan Bešlić, Ana Vukadin, Antonela Rezo, Anja Galić, Sara Mrvelj, Luka Emanuel Širić i Matej Tokić. Dakle, sedam dječaka i šest djevojčica. Sedam obitelji je krstilo svoje prvo dijete, tri obitelji su krstile svoje drugo dijete, jedna obitelj je krstila svoje treće dijete, a u obitelji Vranjković mala Marija je šesto dijete. Baš zato iz mnogobrojne obitelji Vranjković jedan sin je ministrirao, a kćer čitala na ovoj svečanosti zajedničkog krštenja.

U uvodu svete mise fra Milan Lončar je kazao da ne možemo zanemariti ulogu djece u Crkvi. „O djeci ne možemo ništa drugo nego govoriti s velikom ljubavlju. Djeca su osmjeh neba povjeren zemlji. Ona su pravi biser obitelji i društva. Ona su poput „ljiljana u polju“ za koji Isus reče da se „niti Salomon u svoj svojoj slavi nije odijevao kao jedan od njih“ (MT 7,28-29). Isus je posebno ljubio djecu, te Crkva i papa ne mogu ne ćutiti u svojemu srcu osjećaje ljubavi Kristova srca prema djeci, govorio je sveti Ivan Pavao II.“, dodao je fra Milan. Otkrio nam je da je do sada u ovoj godini u posuškoj župi Bezgrešnog Začeća Blažene Djevice Marije kršteno ukupno 52 djece. Usporedbe radi, prema statistici župe prošle  godine u prva četiri mjeseca je kršteno 29 djece u ovoj posuškoj župi. Budući da je u ovom mjesecu ostala još jedna subota kada se uobičajno održavaju zajednička krštenja djece u ovoj župi, možemo kazati da je ovogodišnja statistika broja krštene djece skoro duplo veća nego u istom razdoblju prošle godine.

Radio-Posušje/Općina Posušje