Sutra započinje 9. Festival klapske pisme Posušje 2023.

04. 08. 2023

Prva večer Festivala klapske pisme u Posušju započinje sutra muškom natjecateljskom večeri. Nastupit će 12 klapa: Valdibora, Vinčace, Krunik, Kumpanji, Zvizdan, Ferata, Concordia, Podvorje, Liburnia, Ero, Grga i Kolapjani. Druga večer rezervirana je za ženske klape, također njih 12: Zvizdan, Karmel, Puntape, Fjoret, Kajda, Mindula, Mirabela, Mir, Galluna, Oželanda, Orca, Filiae Croatiae. Svi oni borit će se za prvu nagradu žirija i publike, Posuški stećak i Buru.

Po završetku natjecateljskog dijela, ove godine za zabavno-glazbeni, odnosno revijalni dio programa, zadužene su domaće glazbene snage Ivana Jukić i Josip Drinovac kao i zvučno ime pop, rock i zabavne glazbene scene Alen Nižetić.

Festival se održava pod visokim pokroviteljstvom predsjednika Hrvatskog narodnog sabora BiH dr. Dragana Čovića uz supokroviteljstvo Središnjeg ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske. Generalni sponzori Festivala klapske pisme je Ministarstvo obrazovanja, znanosti, kulture i športa ŽZH, Federalno ministarstvo kulture i sporta i JP Elektroprivreda HZHB dd Mostar.

Pod voditeljskom palicom Silvije Karamatić i Joška Lokasa obje večeri festivala započinju od 20:30 na Trgu hrvatskih branitelja u Posušju, uz izravni prijenos na Radio Posušju i RTV Herceg-Bosne.