Strategija ruralnog razvoja Općine Posušje 2023-2027. godine

01. 12. 2023

Početkom veljače ove godine Općina Posušje je krenula s aktivnostima uključivanja u projekat „Održivi ekonomski razvoj i zaštita životne sredine područja s prirodnim ograničenjima u Bosni i Hercegovini” čiji je nositelj aktivnosti ANC BiH, uz podršku Ministarstva vanjskih poslova i međunarodne suradnje Italije, Talijanske agencije za razvoj i suradnju (AICS) i Međunarodnog centra za napredne mediteranske agronomske studije – Mediteranski agronomski institut – Bari (CIHEAM Bari), te uz suradnju sa Ministarstvom poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva FBiH. Tako je tako potpisan Memorandum o suradnji, te je počeo proces izrade Strategije ruralnog razvoja Općine Posušje 2023-2027. godine i planiranja infrastrukturnih potreba, odnosno ulaganja u poljoprivredno-prehrambeni sektor. Strategiju je izradio Općinski razvojni tim u suradnji sa ekspertima koji su bili angažirani u sklopu ovog procesa.

U tom smislu Općina Posušje ovim putem daje Strategiju na javni uvid.  Strategija ostaje na javnom uvidu 30 dana i svi zainteresirani mogu dati svoje primjedbe, prijedloge i sugestije na dokument slanjem e-maila na uredzarazvoj@posusje.net, telefonski 039/685-721 ili osobno u uredu 111 svakim radnim danom.

Po završetku ovog roka planirana je javna rasprava te i na tom sastanku možete iznijeti svoje primjedbe, prijedloge i sugestije. Zbog praznika koji dolaze u vremenu isteka roka javnog uvida Javna rasprava biti će utvrđena naknadno i obavijest o istoj će biti na web stranici www.opcina-posusje.ba

Strategiju možete pogledati ovdje