Stožer civilne zaštite općine Posušje: Izvješće za 24.04.2020.

24. 04. 2020

Stožer civilne zaštite općine Posušje: Informacija o stanju na području općine Posušje uslijed proglašene prirodne nepogode prouzrokovane neposrednom opasnošću od CORONA virusa (COVID 19) na dan 24.04.2020. godine

• Na području općine Posušje trenutno se nalaze 2 aktivna slučaja zaraze CORONA virusom, a 2 osobe su oporavljene. U samoizolaciji se nalazi ukupno 75 osoba – u protekla 24 sata 16 osoba je izišlo iz samoizolacije, dok ova mjera nije određena nijednoj novoj osobi.
  • U protekla 24 sata nije zabilježeno nijedno kršenje mjera samoizolacije niti zabrane kretanja u vremenu od 20:00 – 05:00 sati.
  • Jučer je održana 18. izvanredna sjednica Stožera CZ ŽZH na kojoj je donesena Odluka o stavljanju izvan snage “Zapovijedi o zabrani napuštanja mjesta prebivališta u Županiji Zapadnohercegovačkoj” kao rezultat poboljšanja epidemiološke situacije, a i dalje ostaju na snazi mjere zabrane kretanja osobama starijima od 65 godina i mlađima od 18 godina.

Zapovjednik Stožera
Branko Bago