Stožer civilne zaštite općine Posušje: Informacija o stanju na području općine Posušje uslijed proglašene prirodne nepogode prouzrokovane neposrednom opasnošću od CORONA virusa (COVID 19) na dan 16.04.2020. godine

16. 04. 2020
  • Broj osoba zaraženih CORONA virusom na području općine Posušje iznosi ukupno 4,  a prema najnovijim podacima u samoizolaciji se nalazi ukupno 99 osoba. Danas je 21 osoba izišla iz samoizolacije, a ova mjera određena je jednoj novoj osobi. U protekla 24 sata zabilježeno je 1 kršenje mjere zabrane kretanja u vremenu od 20:00 do 05:00 sati, a prema počinitelju su poduzete zakonom propisane mjere.
  • Ovim putem želimo izraziti zahvalu svim žiteljima općine Posušje na dosadašnjoj suradnji i pridržavanju propisanih mjera te zamoliti za daljnje odgovorno ponašanje. Zasada nam ide dobro, nemamo novooboljelih, a broj osoba koje su u samoizolaciji danas je konačno pao ispod 100. No, mjesta opuštanju NEMA. Ni nama u Stožeru civilne zaštite, ni vama građanima jer ovo stanje je nepredvidivo. Naša sadašnja povoljna situacija može se preokrenuti u trenutku, za što je dovoljan samo jedan neoprezan pojedinac. Shvaćamo da vam nije lako, ovo predugo traje, a nitko ne može pružiti konkretan odgovor do kada ćemo morati živjeti s ovolikim oprezom i odricanjem. Ali moramo biti ustrajni, ostajati u svojim domovima i održavati dovoljan razmak. Radi sebe, svojih bližnjih i svih koje susretnemo.

Zapovjednik Stožera

Branko Bago