Stožer civilne zaštite općine Posušje: Informacija o stanju na području općine Posušje uslijed proglašene prirodne nepogode prouzrokovane neposrednom opasnošću od CORONA virusa (COVID 19) na dan 04.05.2020. godine

04. 05. 2020
  • Na području općine Posušje više se ne nalazi nijedan aktivni slučaj zaraze CORONA virusom.
  • Na današnji datum u samoizolaciji se nalazi ukupno 120 osoba. U protekla 24 sata 7 osoba je izišlo iz samoizolacije. Ova mjera određena je za 9 novih osoba, a nije zabilježen nijedan slučaj kršenja samoizolacije.
  • Danas je stupilo na snagu ublažavanje ranije propisanih mjera te se rad trgovina na veliko i malo koje obavljaju promet svih vrsta proizvoda, uslužnih djelatnosti i obrta odvija po propisanom radnom vremenu, a dozvoljen je rad frizerskim i kozmetičkim salonima koji su rad obvezni organizirati uz poštivanje posebnih epidemioloških mjera.
  • S ovim popuštanjima valja obratiti osobitu pozornost na pridržavanje svih epidemioloških mjera – održavanje propisane udaljenosti, nošenje zaštitnih maski i rukavica te upotreba dezinfekcijskih sredstava jer slobodnije kretanje i veći broj otvorenih poslovnih objekata znači mnogo više prostora i mogućnosti za širenje zaraze.
  • Stoga moramo biti odgovorni i oprezni te ne dopustiti pojavu novih slučajeva CORONA virusa u Posušju.

Zapovjednik Stožera

Branko Bago