Prva večer manifestacije “Božić u Posušju” ispunila sva očekivanja!

22. 12. 2023

Mirisi kuhanog vina, fritula i kobasica, ulica, gradski park i trg ukrašeni svjećicama uz neizostavne božićne melodije uistinu su upotpunile blagdansku čaroliju u Posušju.

Jučer je na Trgu hrvatskih branitelja otvorena manifestacija „Božić u Posušju“, a otvorio ju je prigodnim govorom načelnik Općine Posušje Ante Begić. Mnogima koji su došli na posuški trg nije smetalo i nešto prohladnije vrijeme, koje se lako dalo zaboravu uz dobru svirku i ponudu toplih pića i domaćih specijaliteta.

Zabavni program krenuo je nastupom uvijek preslatkih i nasmijanih vrtićanaca iz dječjeg vrtića “Bajka”, a nakon toga nastupili su i osnovnoškolci (OŠ Vranić, PŠ Batin i OŠ Ivana Mažuranića). Najmlađi su uživali u plesu, recitacijama, čitanju bajki, pisanju pisama Djedu Božićnjaku,i  igraonicama u sklopu koje su podjeljene i nagrade za najbolje. Predstavila se i najmlađa i najslađa skupina HKUD-a „Fra Petar Bakula“ Posušje. Nastupio je na manifestaciji i novoosnovani Puhački orkestar HKD-a Napredak podružnice Posušje,koji su uz prijatelje pjevače izveli prekrasne božićne pjesme.

Nastavak programa, kroz večernje sate, donio je zabavu za one nešto starije. Nastupila je klapa Grga, koja je svojim repertoarom itekako doprinijela svečarskoj atmosferi, a večer je začinio nastup grupe Sitan vez. Sudeći po osmjesima i žamoru, ali i činjenici kako je plato ostao pun posjetitelja i nakon službenog programa, možemo slobodno reći kako je blagdanska čarolija stigla i u Posušje.

No nije naglasak samo na zabavnom dijelu programa, naime, uz sjajno druženje ove godine na „Božiću u Posušju“ u ponudi je bogata gastro ponuda, te štandovi s prigodnim rukotvorinama. Ove godine ih je rekordan broj – njih preko 30!

I sljedeća tri dana na Trgu hrvatskih branitelja priprema se bogat program. Konkretno danas nastupit će nam vrtićanci iz Veselog školarca, u programu su i čitanje bajke, igraonice za djecu kao i nastupi osnovnoškolaca (OŠ Franice Dallera Vir, PŠ Čitluk, PŠ Vinjani). Danas će biti dostupna i popularna fotkaona (od 16:30 do 19:30 sati), nastupit će i HKUD „Vrisak“ Vir, Cheerleading klub Posušje, HKUD „Fra Petar Bakula“ Posušje. Oko 19.30 zagrijat će nas djevojke iz klape Zvizdan, a večer će zatvoriti sjajni bendovi „Rock akademije“ Posušje.

Kažimo i kako će i ove godine dio prihoda izlagača biti usmjeren Caritasu biskupije Mostar-Duvno i Trebinje-Mrkanj.

Veliku fotogaleriju prvoga dana “Božića u Posušju” pogledajte OVDJE.