Ured za poljoprivredu Općine Posušje: OBAVIJEST O UPISU PROMJENA U REGISTAR

20. 02. 2019
  1. Sukladno članku 14. Pravilnika o upisu u registar poljoprivrednih gospodarstava i registar klijenata („Službene novine Federacije BiH“ broj 42/08), svi upisani u registar poljoprivrednih gospodarstava, dužni su do 31.03.2019.godine ažurirati podatke u Službi za gospodarstvo općine Posušje o promjenama na poljoprivrednim gospodarstava.
  2. Pored promjena koje treba izvršiti u Registru poljoprivrednih gospodarstava u općini
    Posušje, poljoprivredni proizvođači moraju sukladno Odluci o donošenja programa o utrošku sredstava za novčane poticaje u Županije Zapadnohercegovačke za 2019. godinu, moraju podnijeti prijavu proizvodnje u Ministarstvo gospodarstva ŽZH u Posušju ili Zavodu za poljoprivredu Županije Zapadnohercegovačke. a) uzgoj muznih krava od 1.5.2019. do 24.5.2019. godine.
    ( potporu ostvaruju klijenti (pravne osobe i obrti) koji posjeduju minimalno 5
    muznih krava)
    b) držanje pčelinjih društava do 8.3.2019. godine.
    ( potporu ostvaruju klijenti koji imaju najmanje 30 do najviše 150 pčelinjih
    društava, a mogu biti najviše na dvije lokacije (2 „pčelinjaka“)
    c) proizvodnju povrća do 15.3.2019. godine.
    ( klijenti koji su zasadili: krumpir, crveni i bijeli luk, rajčicu, kupusnjače,
    lubenicu, dinju, mrkvu i papriku a minimalno zasađena površina povrća je 1 ha)

Sve dodatne informacije mogu se dobiti na broj 685-722