ODRŽANO EDUKATIVNO PREDAVANJE IZ PODRUČJA STOČARSTVA

18. 02. 2020

U organizaciji USAID-a, programa Farma II, uz potporu Općine Posušje, danas je u općinskoj vijećnici održano predavanje naziva Ishrana muznih grla. O ovoj temi govorio je prof. dr. Darko Grbeša, eminentni stručnjak iz ovog područja.

On se u prvom dijelu predavanja osvrnuo na proces proizvodnje stočne hrane-silaže, odnosno na tehnike koje imaju za cilj povećati prinos mlijeka kod muznih krava. Tako je uz teoretski dio naveo i nekoliko primjera iz europske prakse primjenjivih na našim područjima.

Drugi dio predavanja odnosio se na hranidbu podmlatka.

Tijekom ovog  edukativnog događaja nazočnima se obratio i Nikola Soldatić ekspert za unapređenje poslovanja ispred projekta „Farma II“, koji je uz iznošenje dosadašnjih aktivnosti iznio plan za sljedeće razdoblje u sklopu ovog projekta. On uključuje tehničku podršku proizvođačima iz ovog područja, unaprjeđenje i razvoj proizvodnje, grantove za sektor mljekarstva te podršku promocije.

Uz današnje u Posušju, do sada je predavanje na temu  ishrane muznih grla održano u 24 mjesta i grada u BiH s ciljem poboljšanja proizvodnje u ovom sektoru.