Održana prva sjednica Općinskog stožera CZ općine Posušje

19. 01. 2021

Danas je u dvorani za sastanke Općinskog načelnika održana prva sjednica Općinskog stožera civilne zaštite općine Posušje.

Sjednicom Stožera predsjedavao je zapovjednik Stožera CZ, Ante Begić, a obrazloženja po točkama Dnevnog reda dao je Ljubo Bradarić, pa je stožer nakon iscrpne rasprave usvojio sljedeće materijale:

Poslovnik o radu Općinskog stožera CZ, Godišnji plan prikupljanja, raspodjele i utroška sredstava ostvarenih temeljem posebne naknade za zaštitu i spašavanje od prirodnih i drugih nesreća za 2021., Program rada Općinskog stožera CZ za 2021. te izvješća Profesionalne vatrogasne postrojbe, Službe za spašavanje s visina – HGSS stanica Posušje.

Razmatrana je i situacija vezana uz pandemiju COVID-a iz koje je razvidan značajan pad broja zaraženih u našoj općini.