Obilježen Europski dan sjećanja na žrtve totalitarnih i autoritarnih režima

23. 08. 2021

Povodom obilježavanja Europskog dana sjećanja na žrtve totalitarnih i autoritarnih režima, danas je pored „Posuškog križa“ održano polaganje vijenca i paljenje svijeća.Na obilježavanju su sudjelovali načelnik općine Posušje Ante Begić, predsjednik Općinskog vijeća općine Posušje Ivan Lončar i predstavnici udruga proisteklih iz rata. Podsjetimo, totalitarni i autoritarni režimi su u brojnim europskim zemljama doveli do kršenja ljudskih prava, tragičnih stradanja i kršenja temeljnih ljudskih sloboda. Uz jasan otklon od svakog totalitarizma te primjereno obrazovanje mladih o zločinima nedemokratskih sustava, trebamo graditi društvo tolerancije i dijaloga koje njeguje kulturu sjećanja na sve nevine žrtve rata i totalitarnih režima.