Obavijest roditeljima za upis djece u školu

25. 03. 2019

Služba za opću upravu i društvene djelatnosti općine Posušje vrši popis djece s područja cijele općine za upis u 1. razred osnovne škole u školskoj 2019/2020 godini.

Prijave u popis vršit će se u zgradi Općine u uredu broj 10. i traju od 01. do 10.04.2019. godine u vremenu od 11:00 do 14:00 sati.

U popis se obvezno prijavljuju djeca koja do 31.08.2019. godine navršavaju 6 godina života.

Prilikom prijave roditelj je obvezan za dijete dostaviti rodni list.

Sukladno važećem Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj školi roditelj, odnosno skrbnik, koji bez opravdanog razloga ne upiše dijete u školu, kaznit će se novčanom kaznom.

Za dijete koje navršava 6 godina života od 01.09. do 31.12.2019. godine, roditelj odnosno staratelj može podnijeti zahtjev da se dijete uvrsti u popis.

Pomoćnik načelnika
za opću upravu i društvene djelatnosti

Ivanka Arapović Galić