Obavijest Odsjeka za inspekcijske poslove Općine Posušje

29. 07. 2020

U skladu s Naredbom Kriznog stožera ministarstva zdravstva, rada i socijalne skrbi ŽZH, objavljene dana 27. srpnja 2020. godine, a s ciljem smanjivanja rizika od infekcije COVID-19, kao i sprječavanja širenja infekcije, obavještavamo sve žitelje općine Posušje da će se vršiti pojačan inspekcijski nadzor kontrole provođenja naredbi, te će se po potrebi poduzimati zakonske mjere.

Molimo Vas da se pridržavate Naredbi Kriznog stožera ministarstva zdravstva, rada i socijalne skrbi ŽZH.

Podsjećamo na neke od njih:

-Naređuje se obvezno nošenje zaštitnih maski u zatvorenom javnom prostoru uz poštivanje distance od minimalno metar, kao i u otvorenom javnom prostoru, ukoliko na istom nije moguće održavati distancu od 2 metra između osoba.

-Dozvoljeno je javno okupljanje na određenom prostoru, pod sljedećim uvjetima:

-za ne više od 50 ljudi u zatvorenom prostoru

-za ne više od 100 ljudi na otvorenom prostoru

-Sva okupljanja unutar navedenih ograničenja moraju se odvijati u prostoru koji omogućuje obveznu fizičku distancu od najmanje 2 metra između osoba (osim članova istog kućanstva).

-Rad ugostiteljskih objekata ograničava se do 23:00 sata

-Dozvoljava se pružanje usluga ugostiteljskim objektima u otvorenom i zatvorenom prostoru, samo sjedeća mjesta, uz obvezno pridržavanje preporuka donjetih od Zavoda za javno zdravstvo.