OBAVIJEST O REZULTATIMA JAVNOG POZIVA Podrška EU Bosni i Hercegovini u cilju ublažavanja negativnog socio-ekonomskog utjecaja energetske krize

05. 12. 2023

Dana, 19.11.2023. godine jedinice lokalne samouprave okončale su postupak zaprimanja i unošenja prijava na temelju Javnog poziva za dodjelu sredstava s pozicije Tekućeg transfera drugim nivoima vlasti i fondovima – Podrška Europske unije Bosni i Hercegovini u cilju ublažavanja negativnog socio-ekonomskog utjecaja energetske krize. S tim u vezi, Federalno ministarstvo rada i socijalne politike kreiralo je privremenu lista kvalificiranih domaćinstava kojoj će zainteresirani građani, preko matičnog broja potencijalnog korisnika, moći pristupiti i provjeriti status svoje prijave na stranici eupomoc.fmrsp.gov.ba . Građani koji kroz navedenu provjeru utvrde da se ne nalaze na privremenoj listi kvalificiranih domaćinstava moći će jedinici lokalne samouprave (općini) podnijeti pisani prigovor kojim će uputiti zahtjev za dodatnu provjeru ispunjenosti općih i posebnih kriterija utvrđenih Javnim pozivom.  Provjera statusa podnesenih prijava, kao i podnošenje eventualnih prigovora moći će se izvršiti u razdoblju od 06. do 12.12.2023. godine.

Shodno naprijed navedenom u prilogu se nalazi obrazac za prigovor.

Obrazac za prigovor nalazi se i u Šalter Sali Općine Posušje, a isti se može preuzeti i putem aplikacije.