Priznanje posuškom Vodovodu za doprinos sustavu civilne zaštite

26. 02. 2018

Povodom nadolazećeg Međunarodnog dana civilne zaštite, danas se u Ljubuškom održala svečana sjednica Županijskog stožera civilne i pokazna vježba službi za zaštiti i spašavanje u Županiji Zapadnohercegovačkoj.

Dodijeljena su priznanja i nagrade zaslužnim pojedincima, pravnim osobama i postrojbama civilne zaštite za ostvarene rezultate u zaštiti i spašavanju ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreća, odnosno za doprinos u izgradnji sustava zaštite i spašavanja ljudi i materijalnih dobara u Županiji Zapadnohercegovačkoj. Zbog iznimne suradnje jedno od ovih priznanja pripalo je i posuškom javnom poduzeću Vodovod. Priznanje je, zbog spriječenosti direktora ovog poduzeća Frane Lebe, uručeno Općinskom načelniku Branku Bagi.

Načelnik je pohvalio rad svih službi, javnih i privatnih poduzeća, udruga i pojedinaca uključenih u poslove prevencije te spašavanja ljudi i imovine. „ Značajan pomak u proteklom vremenu posebno je vidljiv u koordinaciji službe hitne medicinske pomoći, policijske uprave, službe civilne zaštite i vatrogasnog društava, te HGSS-a stanice Posušje, što je za posebnu pohvalu!“ kazao je Bago.

Ovome treba dodati kako je oformljen i operativni centar 112 čijom ulogom bi se suradnja s prethodno navedenim kao i učinkovitost trebala podignuti na još jednu višu razinu.

 Inače, Međunarodni dan civilne zaštite obilježava se 1. ožujka, jer je tog datuma 1972. stupio na snagu Statut međunarodne organizacije za civilnu zaštitu, a dan poslije ona je počela djelovati.

 

 

Ostale vijesti iz kategorije

Općina Posušje: 29 studenata potpisalo ugovore o stipendiranju

Općina Posušje: 29 studenata potpisalo ugovore o stipendiranju

Danas je u općinskoj vijećnici upriličeno svečano potpisivanje ugovora o stipendiranju studenata s područja općine Posušje. Pravo na stipendiju temeljem natječaja ostvarilo je 29 kandidata, s ukupnim iznosom od 1 000 KM za ovu akademsku godinu. Također, dodatnim...

Šesti javni poziv Challenge fonda – online info sesije

Šesti javni poziv Challenge fonda – online info sesije

S ciljem što bolje informiranosti gospodarskih subjekata u BiH o mogućnostima za korištenje ovih sredstava, a uvažavajući aktualnu epidemiološku situaciju, projektni tim organizirati će online info sesije na kojima će predstaviti sve detalje javnog poziva. Online info...

Održana prva sjednica Općinskog stožera CZ općine Posušje

Održana prva sjednica Općinskog stožera CZ općine Posušje

Danas je u dvorani za sastanke Općinskog načelnika održana prva sjednica Općinskog stožera civilne zaštite općine Posušje. Sjednicom Stožera predsjedavao je zapovjednik Stožera CZ, Ante Begić, a obrazloženja po točkama Dnevnog reda dao je Ljubo Bradarić, pa je stožer...

Održana radionica „Razvoj biciklističkog turizma u ŽZH”

Održana radionica „Razvoj biciklističkog turizma u ŽZH”

U Općini Posušje, ali i ostale tri općine u ŽZH, jučer i danas održana je radionica „Razvoj biciklističkog turizma u ŽZH”. Uz zainteresirane pojedince i udruge s područja naše općine, radionici su nazočili i predstavnici odsjeka za gospodarstvo i razvoj te načelnik...