Poskoci uspješni u Imotskom na memorijalu u čast prve žrtve Domovinskog rata Josipa Jovića

01. 04. 2019

U spomen na prvu žrtvu Domovinskog rata u Republici Hrvatskoj u subotu, 30.ožujka 2019. u Imotskom je održan tradicionalni Međunarodni memorijalni taekwondo turnir Josip Jović 2019. Na turniru se okupilo više od 400 natjecatelja iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Kao i svake godine, taekwondo klub Poskok  iz Posušja nastupio je s velikim brojem natjecatelja i ostvario dobre rezultate. Na turniru su nastupili i članovi TKD kluba Poskok Kočerin, mladi klub s puno talenata i dobrih rezultata.

TKD klub Poskok Posuje

U disciplini  kick  najmlađi  posuški poskoci osvojili su 15 medalja i to 3 zlatne, 3 srebrne i 9 brončanih te pehar za ekipno 2 mjesto u disciplini kick.  Zlatne medalje su osvojili Marija Landeka, Marko Bakula i Stipan Bago, srebrne su osvojili Jozo Ćesić, Josip Bešlić i Paola Begić a brončane Petar Protrka, Luka Ivanković, Filip Biško, Tomislav Marić, Jelena Begić, Ema Bašić, Ana Čutura, Mija Begić i Paola Bešlić. Osim u ovoj disciplini Posušani su nastupili i u disciplini sportske borbe gdje su se najviše istaknuli nove posuške mlade nade Ivan Jukić i Boris Gavrić koji su u jakoj konkurenciji mlađih kadeta osvojili brončane medalje, kao i junior David Dumančić koji je osvojio zlatnu medalju.

TKD klub Poskok Kočerin

Taekwondo klub Poskok-Kočerin nastupio je u dvije discipline. Najmlađi članovi nastupili su u disciplini kick u kojoj je zlatno odličje osvojio Matej Kvesić. U disciplini sportske borbe kočerinski poskoci su imali svoj prvi nastup i nimalo lagan posao. Najuspješnija je bila Magdalena Kvesić koja je nakon jedne pobjede predala u finalu zbog ozljede i tako osvojila srebrnu medalju. Osim nje nastupili su još Nika Vukoja, Lana Sabljić, Martina Gašpar, Ivan Galić i Ante Galić u sportskoj borbi te Antonija Vukoja i Martina Gašpar u disciplini kick.

Patar Boban, trener kluba
„Ovo je turnir koji ima posebno značenje i nama je jako blizu, pa tako nastojimo da na njemu damo priliku za nastup našim najmlađim članovima kojima to bude većinom prvi nastup. Turnir je, kao i svake godine, organiziran na visokom nivou, a ja sam jako zadovoljan našim mladim poskocima među kojima se krije puno talentiranih taekwondoaša. Čestitam svima koji su osvojili medalje na natjecanju, a posebno trenerici Martini Kovač i njezinim asistentima Sari i Davidu koji su ih pripremali za ovo natjecanje. Hvala roditeljima i prijateljima naših sportaša koji su nam bili podrška na ovom natjecanju kao i uvijek. Sada nas očekuju nastupi na Prvenstvu Federacije i Kupu BiH gdje nastupamo sa našim najboljim natjecateljima“, kazao je trener Boban.

Osvrnuo se i na nastup kluba Poskok-Kočerin. „Iako je ovo mladi klub s dvadesetak članova,  u njemu ima jako talentiranih sportaša. Osim Magdaleni, svima je ovo bio prvi nastup u sportskoj borbi i vidi se da treba jos vremena i rada, ali da imaju puno hrabrosti i talenta. Do kraja godine ih očekuje još nekoliko nastupa u sportskoj borbi i kicku za ove najmlađe, ali i u formama gdje su ekipni viceprvaci Bosne i Hercegovine“, istaknuo je trener Boban.