Odluka o proglašenju Dana žalosti

OPĆINSKI NAČELNIK

Broj: 01-1/21
Posušje, 1.1.2021. godine

Na temelju članka 38. stavak 1. točke 19. i članka 115. Statuta općine Posušje (“Službeni glasnik općine Posušje”, broj 1/08, 8/08, 2/10 i 1/17), Općinski načelnik općine Posušje, proglašava

DANE ŽALOSTI
NA PODRUČJU OPĆINE POSUŠJE

I

2.,3. i 4. siječnja 2021. godine (subota, nedjelja i ponedjeljak), proglašavaju se Danima žalosti na području općine Posušje, povodom tragične smrti osmero mladih ljudi:

• Marija Pavković
  • Mia Soldo
  • Žana Pavković
  • Stipe Romić
  • Mirela Rezo
  • Stjepan Jukić
  • Ivan Miličević
  • Stipe Pavković

II

Dani žalosti obilježit će se spuštanjem zastava na pola koplja na zgradi Općine Posušje, te na zgradama javnih poduzeća i ustanova kojima je osnivač Općina Posušje.

III

Na dane žalosti neće se na javnim mjestima održavati programi javnog, kulturnog i zabavnog karaktera, a fizičke i pravne osobe koje obavljaju ugostiteljsku djelatnost dužne su svoje poslovanje obavljati primjereno Danima žalosti.

IV

Elektronski i drugi mediji s područja Općine Posušje dužni su svoje programske sadržaje prilagoditi Danima žalosti.

V

Ovaj pravni akt stupa na snagu danom donošenja i objavit će se u „Službenom glasniku općine Posušje“.

Općinski načelnik

Ante Begić