50 sadnica crvenog hrasta u sklopu projekta „Zeleni izazov 2021.“

28. 03. 2021

U Općini Posušje održan je  sastanak s načelnikom Antom Begićem na kom  su sudjelovali ravnatelj Osnovne škole Ivana Mažuranića, Zvonimir Širić, Lucija Pekas iz Ureda za razvoj Općine Posušje i predsjednik Apolla, Jozo Kolobarić. U cjelodnevnu posjetu primili su predstavnike dvije organizacije iz Republike Srbije, Nebojšu Nikolića, predsjednika Udruženja Vitezovi osmeha i Katarinu Vukelić, predsjednicu gradskog Udruženja za osobe s poteškoćama u razvoju (Novi Sad).

 U općinu Posušje  stiglo je 50  sadnica crvenog hrasta koji će se zasaditi na planirana mjesta. Ovo je ostvareno suradnjom udruge Apollo i Vitezovi osmeha projektom koji se provodi na međunarodnoj razini „Zeleni izazov 2021.“.

Načelnik Begić izrazio je dobrodošlicu gostima, zahvalio se, istaknuo projektne aktivnosti koje se realiziraju u našoj općini, razvojne prioritete općine Posušje, suradnju s mladima, institucijama, privrednim subjektima, udrugama i pojedincima.

Razgovori su također vođeni o školskim potrebama, djeci, mladima, novim sadnicama koje će stići u rujnu 2021. godine, te o mogućnostima suradnje sa školom. Ravnatelj Širić govorio je o obrazovnim izazovima s kojima se susreću učenici i nastavnici, roditelji i društvo, o učenicima, njihovim potrebama, uloženome i planiranom ulaganju u obrazovnu infrastrukturu, o konceptu cjeloživotnog učenja.

Ostale vijesti iz kategorije

OBAVIJEST PČELARIMA

OBAVIJEST PČELARIMA

Obavještavaju se pčelari s područja općine Posušje da ažuriraju podatke o stanju pčelinjih zajednica. Ažuriranje podataka se vrši u Registru pčelara u Službi za gospodarstvo općine Posušje do 15.05.2021. godine. Ostvarivanje prava na novčanu potporu za pčelinje...

Sjećanje na žrtve Kupresa

Sjećanje na žrtve Kupresa

Obilježena je 29. obljetnica sjećanja na žrtve Kupresa. Među brojnim izaslanstvima, polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod spomenika Vukovarcima, na Kupreškom polju, na spomeniku poginulim braniteljima Kupresa, te na središnjem spomeniku u gradu Kupresu, počast...

29. obljetnica osnutka Hrvatskog vijeća obrane

29. obljetnica osnutka Hrvatskog vijeća obrane

8. travnja 1992. osnovano je Hrvatsko vijeće obrane, a obljetnica utemeljenja danas je prigodno obilježena i u Posušju. U 10 sati  pred Spomen obilježjem hrvatskim braniteljima, na Trgu hrvatskih branitelja, vijence su položili i svijeće zapalili Koordinacija udruga...

Poljoprivredni savjetnik: Zaštita voćki od niskih temperatura

Poljoprivredni savjetnik: Zaštita voćki od niskih temperatura

Zbog najave lošeg vremena i niskih  temperatura narednih dana, preporučuje se zaštita voćki orošavanjem i dimljenjem. Orošavanje se provodi na načina da se pri niskim temperaturama voćke prskaju vodom i to najbolje u periodu od 1:00 do 8:00 sati ujutro. Zaštita...

Arhiva