25. 08. 2021

Općina Posušje je u razdoblju ožujak 2020 godine -kolovoz 2021. godina realizirala projekt “Nastavak izgradnje dijela kolektorske mreže I. faze gradske kanalizacije, II dio, na području općine Posušje” ukupne vrijednosti 389.628, 43 KM. Fond za zaštitu okoliša FBiH je financirao realizaciju projektnih aktivnosti u ukupnoj vrijednosti od 100.000, 00 KM , dok je preostali iznos ugovorenih radova a i angažiranog stručnog nadzora nad izvođenjem predmetnih radova financirala Općina Posušje vlastitim proračunskim sredstvima.

Cilj projekta  je  izgraditi  342 m  sustava separatne kanalizacije  što direktno doprinosi unapređenju životnih uvjeta stanovništva  Posušja  i zaštiti prirodnih resursa, odnosno osiguranju okolišno prihvatljivog i higijenskog prikupljanja i tretmana otpadnih voda, što je uspješno realizirano završetkom projektnih aktivnosti predmetnog projekta.

Ovim putem se zahvaljujemo na donatorskim sredstvima te se nadamo budućoj zajedničkoj suradnji na projektnim aktivnostima.