Košarkaški klub Posušje u prvenstvu BiH startalo pobjedom

18. 10. 2021

Krenulo je košarkaško prvenstvo Bosne i Hercegovine a u njemu se ove sezone nakon dugo vremena ponovno natječe Košarkaški klub Posušje. Oni su u 1. kolu na domaćem terenu dočekali Bosnu Royal te su slavili s 82:75 (26:19, 19:19, 18:19, 19:18).

Posušje je vodilo od samoga početka i tu prednost držalo sve do sredine treće četvrtine kada Bosna dolazi do izjednačenja (54:54) no Posušani nisu dozvolili preokret te se ponovno odvajaju a u posljednjoj četvrtini odlaze na plus 14 (80:66) dok Bosna serijom u završnici uspijeva samo ublažiti poraz. KK Posušje je bio bolja ekipa kroz cijelu utakmicu te potpuno zasluženo došlo do pobijede i uveselilo mnogobrojnu publiku koja se okupila u dvorani.

U redovima ekipe Posušja očekivano su najbolji bili Marko Ramljak s 20 poena i dva Amerikanca, Wiggins i Carruthers koji su postigli po 21 poen. U strijelce su se još upisali i Mandić s 13 poena te Širić koji je postigao 7 poena.