KOŠARKA: “Žutima” pripao susjedski derbi

18. 02. 2019

Košarkaši Posušja u derbiju trinaestog kola košarkaške Lige Herceg-Bosne upisali su uvjerljivu domaću pobjedu protiv susjeda iz Gruda i preuzeli drugu poziciju na prvenstvenoj ljestvici.

Oko 300-injak navijača uživalo je gledati Plantakovu družinu kako se bori za bodove. ”Žuti” otvaraju ekspresno utakmicu i na kraju prve četvrtine je velikih +11 za naše dečke. U drugoj četvrtini paljba je nastavljena uz sjajne asistencije Begića i večeras raspoloženog dvojca Čutura i Ramljak, koji su bili nezaustavljivi za Jelićev tim.

Drugo poluvrijeme Posušje otvara nešto lošije, Andrijanić s dvije vezane trojke pred kraj treće četvrtine vraća košarkaše Gruda u igru. Na početku četvrte četvrtine, sve je riješeno “Rastovački div” Ante Čutura kao u najboljim danima pogađa trojku i dva zakucavanje za veliko slavlje na tribinama Gradske Športske dvorane u Posušju. U dvije minute serija od 9-0 i utakmica je ušla u mirnije vode i na kraju su “žuti” slavili s velikih osamnaest razlike (59:41).

Najefikasniji u momčadi Josipa Plantaka bio je Ante Ramljak 14pts i Ante Čutura sa 11pts,dok je kod HKK Grude najučinkovitiji igrač bio Nikola Andrijanić. KK Posušje ovom pobjedom zauzelo je drugu poziciju s bodom manje od HKK Brotnjo Čitluk.

Posuški.info