Javni poziv za prikupljanje prijava za sufinanciranje u poljoprivredi

15. 02. 2022

Općinski načelnik općine Posušje objavljuje Javni poziv za podnošenje prijava za dodjelu sredstava iz proračuna općine Posušje za subvencioniranje troškova nabavke sjemena žita (pšenica, raž, ječam i zob)  i mineralnog gnojiva za proljetnu sjetvu na području općine Posušje za 2022. godinu.

Pravo na subvenciju imaju poljoprivredna gospodarstva s područja općine Posušje upisana u RPG i RK koji se vodi u Službi za gospodarstvo.

Subvencija se odnosi na troškove nabavke sjemena žita u količini od najmanje 200 kg do najviše 600 kg i troškove nabavke mineralnog gnojiva u količini od najmanje 100 kg do najviše 500 kg.

Javni poziv je otvoren do 28.02.2022. godine. Prijave se podnose u Službi za gospodarstvo, Odjel za gospodarstvo i razvoj, ured – 109a ili na broj telefona: 039/685-722.

Iznos sufinanciranja računa za kupovinu sjemena žita i mineralnog gnojiva će ovisiti o broju pristiglih prijava.

Dokaz o kupljenom sjemenu žita i mineralnom gnojivu je fiskalni račun (original ili ovjereni) izdat na području općine Posušje (maksimalno tri (3) računa po stavci) koji je potrebno dostaviti do 31.03.2022. godine.

Za sve informacije možete se obratiti na broj telefona: 039/685-722.