Potpisan ugovor za projekt „COMPETE PLAMET“ u okviru programa Interreg IPA prekogranične suradnje Hrvatska

11. 10. 2017

U subotu, 07.10.2017., u Šibeniku u prostorijama Tvrđave Sv Mihovil, u sklopu proslave Europskog dana suradnje, obilježeno je svečano potpisivanje Ugovora za projekt «Enhancing the competitiveness of SMEs in the metal and plastic sector through the development of knowledge NETWORK and common business infrastructure – COMPETE PLAMET» u okviru 1. poziva na dostavu projektnih prijedloga na programu Interreg IPA prekogranične suradnje Hrvatska – Bosna i Hercegovina – Crna Gora 2014. – 2020.

Svečanom potpisivanju nazočili su gđa Stella Arneri, v.d. ravnateljice Agencije za regionalni razvoj Republike Hrvatske i čelnica Upravljačkog tijela i gosp. Ivan Jelčić, ravnatelj JU Razvojna agencija ŽZH – HERAG, kao predstavnik vodećeg partnera projekta.

Službeni početak provedbe projekta je 15.10.2017, a projekt će se implementirati kroz period od 24 mjeseca.

Ukupna vrijednost projekta je 1 603 369,21 EUR, od čega je 1 362 863,82 EUR financirano sredstvima Interreg IPA programa prekogranične suradnje Hrvatska – Bosna i Hercegovina – Crna Gora 2014. -2020.

Projektom će se pružiti istitucionalna podrška i usluge malim i srednjim poduzećima u sektoru metala i plastike u Šibensko-kninskoj županiji u Republici Hrvatskoj i Zapadno Hercegovačkoj županiji u Bosni i Hercegovini.