INFORMACIJA STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE OPĆINE POSUŠJE NA DAN 31.03.2020.: Održan sastanak s Kriznim stožerom Ministarstva zdravstva, rada i socijalne skrbi ŽZH

31. 03. 2020
  • Na području općine Posušje nemamo novooboljelih od CORONA virusa, a bilježimo smanjenje ukupnog broja osoba koje se nalaze u samoizolaciji, te njihov broj na dan 31.03.2020. iznosi 227.
  • Zapovjednik Stožera civilne zaštite općine Posušje Branko Bago danas je u prostorijama Općine Posušje održao sastanak s Kriznim stožerom Ministarstva zdravstva, rada i socijalne skrbi Županije Zapadnohercegovačke i to ministrom zdravstva, rada i socijalne skrbi ŽZH Tomislavom Pejićem,  epidemiologom i dekanom Fakulteta zdravstvenih studija Sveučilišta u Mostaru dr. Ivanom Vasiljem te ravnateljem Zavoda za javno zdravstvo ŽZH Draženom Bošnjakom. Sastanku su nazočili i Ivica Ćorić, ravnatelj Doma zdravlja Posušje te Ivica Pavković načelnik PU Posušje. Konstatirano je kako Dom zdravlja kao i koordinacija Općinskog stožera, policije i ostalih institucija  na lokalnoj razini dobro funkcionira te se poduzimaju sve potrebne mjere kako bi se što uspješnije suzbilo širenje CORONA virusa.
  • Zapovjednik Stožera danas je obišao prostore koji se pripremaju za slučaj značajnijeg povećanja broja oboljelih na području općine Posušje, koji će služiti kao karantena za smještaj bolesnika s lakšim simptomima. Zaključeno je kako radovi dobro napreduju, no poduzimaju se sve preventivne mjere kako bi se spriječio značajniji porast broja oboljelih. Nadamo se kako uz ovakve preventivne mjere i vaše pridržavanje propisanih naredbi, karantena za smještaj značajnijeg broja oboljelih neće biti potrebna.
  • Kao i prethodnih dana, na području općine Posušje sustavno se provodi proces dezinfekcije svih javnih površina i institucija.

Zapovjednik Stožera

Branko Bago