I ove godine Općina Posušje uključena u projekt Socijalni dan

15. 10. 2021

Na Socijalni dan srednjoškolci dobiju priliku da odlaskom na radno mjesto steknu osjećaj za radnu atmosferu i upoznaju se sa osnovnim radnim procesima. Sljedeći višegodišnju dobru praksu Općina Posušje i ove godine je bila dio projekta te je otvorila vrata za nekoliko posuških maturanata.  Škole na ovaj način omogućuju svojim učenicima  određeni vid praktične nastave, a tvrtke iz javnog i privatnog sektora ulažu u lokalnu zajednicu i mlade ljude svoga grada, koji su snaga i moć današnjeg društva. Neki od „efekata“ socijalnog dana su:

– Povezuje poslodavce i potencijalne buduće zaposlenike, Uči srednjoškolce radnoj etici i odgovornosti

-Promovira pozitivne primjere uspješnih tvrtki

-Poboljšava status srednjoškolaca u Bosni i Hercegovini

Uz već navedeno sudjelovanje tvrtki i školskih ustanova, treba reći kako se Socijalni dan odvija i uz podršku Asocijacija srednjoškolaca u Bosni I Hercegovini.