Edukacija gospodarstvenika u Tehnološkom parku Posušje

06. 11. 2019

Info seminar Lean proizvodnja – Unaprijedite poslovne procese uvođenjem Lean proizvodnje!

Sveučilište u Mostaru, Fakultet strojarstva računarstva i elektrotehnike u suradnji s Općinom Posušje, Tehnološkim parkom Posušje, Razvojnom agencijom Županije Zapadnohercegovačke – HERAG i lokalnim poduzećima organizira besplatni info seminar o Lean proizvodnji.

Lean proizvodnja predstavlja metodologiju organiziranja procesa s ciljem maksimiziranja njegove efikasnosti korištenjem pet principa, a kroz eliminiranje svih sedam vrsta gubitaka.
Osnovna postavka Lean koncepta je proizvoditi sa što manje zaliha, kapitala, ljudskog rada, neispravnih proizvoda, zastoja i čekanja, a s druge strane proizvesti baš onakav proizvod kakav kupac želi. Kao rezultat nameće se poslovanje samo kroz procese koji dodaju vrijednost za kupca.
Spremnost poduzeća da u što kraćem roku reagira na promjene na tržištu postaje glavni adut „borbi“ za tržište. Primjenom Lean koncepta poduzeće postaje fleksibilno i spremno odgovoriti na izazove tržišta.

Metodu je osmislila i razvila firma Toyota, a pod nazivom Lean postala je nezaobilazan faktor za unapređenje i optimizaciju svih vrsta poslovnih procesa. Predavači info seminara su dekan Fakulteta strojarstva, računarstva i elektrotehnike dr. sc. Željko Stojkić, prof. dr. sc. Ivica Veža s Fakulteta elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje u Splitu, te predstavnici poduzeća Miviko d.o.o., Weltplast d.o.o., TT Kabeli d.o.o. te Feal d.o.o.

Sudionicima info seminara bit će predstavljeno:
• koncept Leana,
• Lean alati za povećanje učinkovitosti u proizvodnim procesima,
• iskustva implementacije leana od strane predstavnika lokalnih poduzeća i
• Tvornica za učenje kao edukacijsko okruženje koje je uspostavljeno pri Fakultetu strojarstva računarstva i elektrotehnike.

Info seminar je namijenjen menadžerima poduzeća i voditeljima poslovnih odjela koje žele optimizirati poslovne procese u poduzeću uvođenjem Lean alata.

Prijava na seminar se izvršava putem obrasca na linku: https://docs.google.com/forms/d/1MOYePwWD7YJF_FsuoG-VzuJBLOSXgChNuUY2INxTNF8/viewform?edit_requested=true, najkasnije do utorka, 12. studenog 2019. godine
Napomena: Seminar je besplatan
Vrijeme: Četvrtak, 14. studenog 2019. godine, 15:00,
Mjesto: Tehnološki Park Posušje, poduzetnička zona Osrdak, Rastovača bb, 88240 Posušje