Dodijeljena vrijedna oprema za održavanje staze ViaDinarice u PP Blidinje

12. 01. 2022

Danas je u Općini Posušje organiziran sastanak s predstavnicima Hrvatskog planinarskog društva Pločno, na kom je ovom Društvu uručena oprema za održavanje staze ViaDinarice na području općine Posušje.

Opremu za markiranje, obilježavanje i uređenje staze vrijednu 5.000 KM predsjedniku HPD-a Pločno Mariju Boniću uručio je načelnik općine Ante Begić.

Nabavljena je kroz drugu fazu projekta ViaDinarica koji se realizira uz sudjelovanje jedinica lokalne uprave, a konkretno služit će za održavanje Bijele staze koja vodi do vrha Čvrsnice Pločno i spada u najljepše i najposjećenije staze.

Projekat Via Dinarica implementira i sufinancira UNDP BiH, uz financijsku podršku USAID BiH i Agencije za razvojnu suradnju Republike Italije.