Čestitka načelnika povodom 150. obljetnice osnutka župe sv. Jure u Viru

23. 04. 2021

Povodom proslave blagdana svetog Jure, zaštitnika župe Vir i jubileja 150. obljetnice od osnutka ove župe, načelnik općine Posušje uputio je sljedeću čestitku:

Dragi žitelji Vira,

Crkva je uvijek bila središnje mjesto duhovnog života svake zajednice. Iskreno se nadam da će unatoč svim izazovima modernog vremena crkva sv. Jure u Viru to i ostati – trajno mjesto utjehe, vjere, nade i zajedništva, sadašnjim vjernicima i generacijama koje dolaze.

U duhu ove velike obljetnice, 150. godina od osnutka župe svetog Jure u Viru, s radošću Vam u svoje ime i u ime svojih suradnika upućujem iskrene čestitke. Neka tradicionalno blagdansko slavlje kao i svake godine protekne u znaku veselja, ponosa i štovanja nebeskog zaštitnika.

Načelnik općine Ante Begić