Biskup Palić posjetio Općinu Posušje

22. 11. 2023

Monsinjor Petar Palić, biskup mostarsko-duvanjski i apostolski upravitelj trebinjsko-mrkanski, u pastoralnom je pohodu posuškom dekanatu. Uz posjet župama, biskup Palić i dekan posuškog dekanata fra Mladen Vukšić, posjetili su i Općinu Posušje. Tako su se jutros u uredu načelnika sastali s načelnikom Antom Begićem, Ivanom Lončarom i savjetnikom načelnika Tomislavom Čuturom. S cijenjenim gostima općinsko vodstvo je razgovaralo o prilikama u općini Posušje te o zajedničkoj suradnji i djelovanju. Također je ocu biskupu Paliću u ime svih žitelja upućena zahvala za dolazak u Posušje koji ima za cilj osnažiti jedinstvo i zajedništvo vjernika.  Na kraju susreta gostima su uručeni i prigodni darovi.

U sklopu ovog pastoralnog pohoda, nakon posjeta župama Vir, Vinjani i Zagorje te dvodnevnog boravka u  posuškoj župi, biskup Palić će u petak posjetiti župu Posuški Gradac, u subotu župu Rakitno te u nedjelju župu u Sutini.