28. sjednica OV-a: Van snage stavljena Odluka o plaćanju participacije prijevoza učenika

25. 09. 2019

Danas je održana 28. sjednica Općinskog vijeća općine Posušje.

Od 14 točaka Dnevnog reda za istaknuti je usvajanje Odluke o stavljanju van snage Odluke o prijevozu učenika. Ovime se osigurava besplatan prijevoz za školarce s područja općine Posušje. Sve naslijeđene dugove iz ranijih perioda prema prijevozniku općinsko vodstvo je saniralo, tako da se došlo u situaciju da se najvažnijem dijelu populacije, školarcima, omogući u potpunosti besplatan prijevoz do škola i nazad, stoji u obrazloženju Odluke. Tako su djeci osigurani uvjeti za obrazovanje na najvišoj razini, a općina Posušje je nastavila ulagati u sve segmente obrazovanja koji su definirani kao apsolutni prioritet.

Vijećnici su usvojili Rješenje o imenovanju Općinskog pravobranitelja u Općinskom pravobraniteljstvu u Posušju. Milan Miličević, ponovno je imenovan na funkciju pravobranitelja na razdoblje od 6 godina. Također, usvojili su Zaključak o davanju suglasnosti na razrješenje ravnatelja Centra za socijalni rad Posušje.

Iz područja urbanizma, katastra i imovinsko-pravnih odnosa usvojene su sljedeće odluke:

– Prijedlog Odluke o pristupanju izradi izmjene i dopune regulacijskog plana Heliodrom

– Prijedlog Odluke o pristupanju izradi regulacijskog plana Radovanj – Gradina

– Prijedlog Odluke o usvajanju regulacijskog plana Rastovača – zapadno od potoka Brina

– Prijedlog Odluke o usvajanju regulacijskog plana Vir (Gornji Polići)