Održana 22. sjednica Općinskog vijeća

24. 02. 2023

Danas je održana 22. sjednica Općinskog vijeća općine Posušje.  Na dnevnom redu našlo se 20 točaka, a među prvima je razmatrano Izvješće o provedbi kulturnih događanja pod nazivom Posuško lito za 2022. godinu te je jednoglasno usvojen Prijedlog Zaključka o osnivanju radnog tijela za pripremu kulturnih događanja u tekućoj godini kroz navedenu manifestaciju.

Na Dnevnom redu su se nadalje našle teme vezane uz Općinsko izborno povjerenstvo i predstojeće izbore za članove vijeća mjesnih zajednica općine Posušje. Tako su nakon razmatranja Izvješća o radu OIP-a za prošlu godinu, vijećnici usvojili Prijedlog Odluke o raspisivanju i održavanju izbora za članove vijeća mjesnih zajednica općine  Posušje i Prijedlog Odluke o izmjeni Odluke o visini naknade za rad članova biračkog odbora za izbore za članove vijeća mjesnih zajednica općine Posušje. Izbori će se održati 4. lipnja ove godine, a naknada za rad članova navedenih odbora se povećava, i to za predsjednika BO na 100 KM, a članove BO na 70 KM.

Nakon usvajanja Prijedloga Programa rada Općinskog vijeća općine Posušje za 2023. godinu, vijećnici su usvojili i sljedeće točke vezane uz područje urbanizma, katastra i imovinsko-pravnih odnosa:

– Prijedlog Odluke o načinu i uvjetima prodaje građevinskog zemljišta

– Prijedlog Zaključka o davanju ovlasti Općinskom načelniku općine Posušje

– Prijedlog Odluke o pristupanju izradi izmjene i dopune regulacijskog plana OŠTRC  (Put za

vjetropark „Oštrc“)

– Prijedlog Odluke o pristupanju izradi izmjene i dopune regulacijskog plana BAKULINE NJIVE

(Sjeverozapadni dio)

– Prijedlog Odluke o pristupanju izradi izmjene i dopune regulacijskog plana VINJANSKI DOM

(Sopa)

– Prijedlog Odluke o pristupanju izradi regulacijskog plana OSOJE (Bošnjaci-Doci)

– Prijedlog Odluke o pristupanju izradi regulacijskog plana VINJANI (Lončari-Lončareva strana)

– Prijedlog Odluke o pristupanju izradi regulacijskog plana RAKITNO (Bonići)

– Prijedlog Odluke o pristupanju izradi izmjene i dopune regulacijskog plana POSUŠJE (križanje

ulica kneza Branimira i bana Ivana Mažuranića)

– Prijedlog Odluke o pristupanju izradi izmjene i dopune regulacijskog plana Batin (Dubrava)

– Prijedlog Odluke o usvajanju regulacijskog plana TRIBISTOVO (Liskovac)

– Prijedlog Odluke o usvajanju izmjene i dopune regulacijskog plana POSUŠJE (Zagrebačka ulica-

Kapetanići)

– Prijedlog Odluke o pristupanju izrade izmjene i dopune regulacijskog plana Posušje (Ulica Bartola Kašića)

Pod zadnjom točkom Aktualnog sata, vijećnici su uobičajeno postavljali pitanja o infrastrukturi, radu javnih poduzeća i općinskih službi.

Ističemo vijećnički prijedlog o postavljanju usporivača na cestu u blizini nove osnovne škole. Naime, na tom području je u tijeku rekonstrukcija ceste i nogostupa. A s obzirom da je riječ o frekventnom izlazu iz Posušja prema jugu te velikoj koncentraciji djece pješaka u vrijeme početka i završetka nastave izraženo je mišljenje da je sada vrijeme isplanirati dodatne sigurnosne mjere. Načelnik se složio s ovom inicijativom te je zaključeno kako će se s JU Ceste ŽZH organizirati sastanak na ovu temu na kom bi se iznašlo najoptimalnije rješenje.