POSUŠJE: ODRŽANO PRVENSTVO HERCEG-BOSNE U TAEKWONDOU, NATJECALO SE 298 NATJECATELJA IZ 11 KLUBOVA

03. 12. 2017
POSUŠJE: ODRŽANO PRVENSTVO HERCEG-BOSNE U TAEKWONDOU, NATJECALO SE 298 NATJECATELJA IZ 11 KLUBOVA

Nakon duže pauze u Posušju se održalo Prvenstvo Herceg-Bosne u taekwondou.

Prvenstvo se održalo u Gradskoj sportskoj dvorani u Posušju a na njemu se natjecalo skoro 300 natjecatelja iz 11 klubova članica taekwondo Saveza Herceg-Bosne. Prvenstvo je otvorio načelnik Općine Posušje g. Branko Bago, a taekwondo klub Poskok je bio najbrojniji i najuspješniji klub na ovom Prvenstvu.

ORGANIZATOR: TAEKWONDO SAVEZ HERCEG-BOSNE

DOMAĆIN ORGANIZACIJE: TAEKWONDO KLUB POSKOK – POSUŠJE

POKROVITELJI: OPĆINA POSUŠJE I ŽUPANIJA ZAPADNOHERCEGOVAČKA

BROJ KLUBOVA SUDIONIKA: 11

BROJ GRADOVA SUDIONIKA: 9

UKUPAN BROJ PRIJAVLJENIH NATJECATELJA: 298

UKUPNI POREDAK PRVENSTVA (BORBE+FORME+KICK)

POSKOK-POSUŠJE
MAGONE-LIVNO
CROSTAR-MOSTAR
EKIPNI POREDAK (SPORTSKA BORBA)

POSKOK-POSUŠJE
MAGONE-LIVNO
BUŠKO BLATO-TOMISLAVGRAD
EKIPNI POREDAK (FORME)

POSKOK-POSUŠJE
MAGONE-LIVNO
CROSTAR-MOSTAR
EKIPNI POREDAK (KICK)

POSKOK-POSUŠJE
CROSTAR-MOSTAR
ČAPLJINA
NAJBOLJI BORCI U SPORTSKOJ BORBI:

SENIOR – KARLO GALIĆ (POSKOK-POSUŠJE)

SENIORKA – MIHAELA SENJAK (POSKOK-POSUŠJE)

JUNIOR – HRVOJE MARIJANOVIĆ (CROSTAR-MOSTAR)

JUNIORKA – RUŽICA CRNOGORAC (POSKOK-POSUŠJE)

KADET – TINO ĆURKOVIĆ (BUŠKO BLATO-TOMISLAVGRAD)

KADETKINJA – LUCIJA BRAJKO (ŠUJICA-TOMISLAVGRAD)

MLAĐI KADET – ANDREJ MATIĆ (CROSTAR-MOSTAR)

MLAĐA KADETKINJA – ANA MIŠIĆ (MAGONE LIVNO)

LIMAČ – BORIS GAVRIĆ (POSKOK-POSUŠJE)

LIMAČICA – DARIJA SUČIĆ (BUŠKO BLATO-TOMISLAVGRAD)

NAJBOLJI MUŠKI KICK – BRUNO KNEZOVIĆ (POSKOK-POSUŠJE)

NAJBOLJI ŽENSKI KICK – NIKA ŠUNJIĆ (CROSTAR-MOSTAR)

NAJBOLJI FORMAŠ – MATEJ BEŠLIĆ (POSKOK-POSUŠJE)

NAJBOLJA FORMAŠICA – VERONIKA DOLIĆ (MAGONE-LIVNO)

POJEDINAČNI REZULTATI U FORMAMA – TKD POSKOK-POSUŠJE

ZLATNE MEDALJE :

MATEJ BEŠLIĆ
MARTIN CRNOGORAC
DAVID DUMANČIĆ
MATE DRAGOJA
DANIJEL BOBAN
MANDA PEKAS
ANELA JUKIĆ
MARTINA GRUBIŠIĆ
SREBRNE MEDALJE:

IGOR GAVRIĆ
IVAN GALIĆ
JELENA BAKULA
LUCIJA BAŠIĆ
BRONČANE MEDALJE:

LUKA LANDEKA
ANTE GALIĆ
MARKO BAŠIĆ
IVA TOMIĆ
SARA GRUBIŠIĆ
MAGDALENA KVESIĆ
ANAMARIJA MARTINOVIĆ
MIHAELA SENJAK
POJEDINAČNI REZULTATI U SPORTSKOJ BORBI

ZLATNE MEDLJE:

BORIS GAVRIĆ
NIKOLA PETRIC
LUKA KRALJEVIĆ
IGOR GAVRIĆ
MATEJ BEŠLIĆ
PATRIK TOKIĆ
KARLO GALIĆ
PETRA POLIĆ
MARTA GRUBIŠIĆ
KLARA GRUBIŠIĆ
FILIPA BAŠIĆ
IVANA MITAR
RUŽICA CRNOGORAC
MARIJA CRNOGORAC
MIHAELA SENJAK
SREBRNE MEDALJE:

NIKOLA KOVAČ
LEO JUKIĆ
IVAN JANJIĆ
ILIJA JUKIĆ
MARKO BAŠIĆ
DAVID BAŠIĆ
MATE DAGOJA
DAVID DUMANČIĆ
MARKO ĐEREK
IVA TOMIĆ
RAFAELA ČUTURA
JELENA BAKULA
BRONČANE MEDALJE:

IVAN ČERKEZ
MARKO RAMLJAK
STIPE REZO
FILIP MILIČEVIĆ
NIKOLA KNEZOVIĆ
ANTONIO BEŠLIĆ
SLAVO JUKIĆ
LUKA BAŠIĆ
JOSIP MARKIĆ
ANAMARIJA MILIČEVIĆ
SARA SABLJO
ANDREA ĆUK
LUCIJA MILIČEVIĆ
NIKA REZO
ANAMARIA JUKIĆ
KLARA GRUBIŠIĆ
MAJA MARKIĆ
ANTEA BAŠIĆ
ANĐELA JURIŠIĆ
SARA GRUBIŠIĆ

POJEDINAČNI REZULTATI U DISCIPLINI KICK

ZLATNE MEDALJE:

BRUNO KNEZOVIĆ
JURE ŠIRIĆ
FILIPA BAKULA
KATA BAGO
LANA SABLJIĆ
SREBRNE MEDALJE:

ROKO GALIĆ
KRISTINA MILAS
LEA KVESIĆ
LUCIJA BAGO
BRONČANE MEDALJE:

LUKA BAŠIĆ
MATEJ RAMLJAK
KRISTIJAN LOVRIĆ
DOMAGOJ KVESIĆ
MARKO MARIĆ
EANUELA MIKULIĆ
ANAMARIJA GAŠPAR
LUCIJA OREČ
KARLA STIPIĆ
GABRIELA KOLOBARIĆ
PAOLA RAMLJAK
MARTINA GAŠPAR
PAOLA SABLJIĆ

TAEKWONDO POSKOK POSUŠJE

UKUPNO MEDALJA = 87

ZLATNE = 28

SREBRNE = 18

BRONČANE = 41

UKUPNO PEHARA ZA EKIPNE USPJEHE = 4 (1 MJESTA)

UKUPNO PEHARA ZA POJEDINAČNE USPJEHE = 6

Petar Boban, predsjednik organizacijskog odbora Prvenstva:

Bila mi je čast i zadovoljstvo ali i velika obaveza prihvatiti se domaćinstva organizacije ovog Prvenstva. Zahvaljujem se svim učesnicima i svima koji su pomogli na bilo koji način u organizaciji te čestitam sportašima na ostvarenim sportskim rezultatima na Prvenstvu. Ovo je naša 8 organizacija ovakvih i sličnih događaja te kao i dosad je prošla u najboljem redu. Mi smo kao klub domaćin prijavili najveći broj natjecatelja pa su naši treneri imali najteži posao koji su izvrsno odradili.