Održana 7. sjednica OV općine Posušje

02. 06. 2017

Među 12 točaka Dnevnog reda ove 7. sjednice ističemo usvajanje Izviješća o izvršenju proračuna za 2016. godinu, a razmatrano je i Izvješće o izvršenju proračuna općine Posušje za period od 1.1.2017. – 31.3.2017. godine.

Vijećnici su razmatrali i Izvješća udruga proisteklih iz Domovinskog rata za 2016. godinu:

-HVIDR-a podružnica Posušje

-Udruga obitelji poginulih i nestalih hrvatskih branitelja, podružnica Posušje

-Udruga obitelji poginulih, nestalih i stradalih hrvatskih branitelja općine Posušje

-UDIVDR-a podružnica Posušje

-UBIDRLPTSP podružnica Posušje

Usvojen je prijedlog Odluke o određivanju prosječne konačne građevinske cijene za m² korisne stambene površine. Ona iznosi 600KM.

Usvojena je i Odluka o usvajanju plana sanacije objekta kolektivnog stanovanja u Viru.

Na ovoj sjednici usvojena je i Odluka o promjeni sjedišta i proširenja djelatnosti Vodovoda, te prva statutarna Odluka o izmjeni Statuta ovog poduzeća.

Također bilježimo i izmjene sastava članova Općinskog vijeća, na mjesto dosadašnjeg vijećnika HSS-a BiH Ante Jukića pristigao je Ante Pavković, dok je Filipa Čambera s Hrvatske nezavisne liste zamijenio Vinko Perko.