Sport: Posušje nakon produžetka bolje od Tomislava

12. 02. 2018

U derbiju 12. kola košarkaške lige Herceg-Bosne Posušje je na gostujućem terenu protiv Tomislava nakon produžetka slavilo 81:88.

“Žuti” su vrlo dobro odradili prvo poluvrijeme te su na odmor otišli s velikom prednosti 34:47 i to ponajviše zahvaljujući odličnom Anti Ramljaku koji je u prvih 20 minuta postigao 20 poena.

Sve dobro što su napravili u prve dvije prokockali su u trećoj četvrtini u kojoj domaćini izjednačavaju rezultat. I posljednji period utakmice završio je nerješeno tako da je pobjednik odlučen u produžetku.

U njemu su se bolje snašli Posušani koji su na kraju ostvarili važnu pobjedu u borbi za što bolju poziciju u doigravanju za prvaka. A ovom pobjedom Posušje je osiguralo svoje mjesto u doigravanju.

Najučinkovitiji u redovima Posušja bila su tri Anta: Ramljak 32, Begić 17 i Leko 14 poena. Kod domaćina najbolji pojedinac je bio Baković s 32 poena.