Sport: Crnogorac hat-trickom vratio Posušje na vrh!

07. 05. 2018

U okviru 25.kola Druge lige FBIH-Jug nogometaši Posušja gostovali su kod NK Cim u Mostaru te su slavili rezultatom 0:3.

Plavo-bijeli u utakmicu ulaze dosta nervozno, jer su bili pod imperativom pobjede. A ponovno nisu mogli računati na najboljeg strijelca kluba u proljetnom djelu Juru Glavinu zbog ozljede lože.

Ipak, početna nerviza splasnula je već u 9. minuti kada mrežu domaćina para Krešimir Cronovorac. Već iz sljedećeg napada plavo-bijeli povećavaju vodstvo, kada iz jedanaesterca pogađa ponovno Crnogorac. Dva rana gola smirila su našu momčad i Posušje je počelo da igra odličan nogomet, baš onakav kakav smo gledali u zimskom djelu. Sa svih strana Posušje je prijetilo, Cimu nije dozvoljen niti jedan konkretan šut u okvir našeg gola. Na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 0-2 za HŠK Posušje.

U drugom djelu gosti nisu bili na nivou. Puno su promašivali. Sve do 69.min kada se još jednom ukazao danas odlični Crnogorac koji postiže svoj treći pogodak na utakmici i postavlja končan rezultat.

Ovom pobjedom Posušje je preuzelo vrh tablice s dva boda više od drugoplasiranog HNK Tomislava i tri više od trećeg FK Klis.

Sljedeće kolo na Mokri Dolac stiže HNK Kamešnica Podhum. Plavo-bijeli su i ovoga puta imali podršku svojih Poskoka.