Školsko Županijsko natjecanje održano danas u OŠ Vranić

21. 03. 2018

Neočekivanu u snježnom ambijentu, danas je u Osnovnoj školi Vranić održano Županijsko natjecanje iz likovne kulture na temu Kulturna baština moga kraja.

Prigodan program započeo je intonacijom himne školskog zbora, a nastavio se obraćanjima profesora Joze Marića, ravnateljice škole Marije Milićević, ispred Općine Posušje Mirijane Biško te Maria Mikulića ispred resornog ministarstva.

Potom su gromoglasnim pljeskom nagrađene recitacija Jure Filipovića i izvedba pjesme To je tvoja zemlja simpatičnog drugašića Brune Knezovića.

Učenici 9. razreda gangom te narodnim plesovima također su uveličali program.

Povjerenstvo za ocjenjivanje radova imalo je težak zadatak proglasiti najbolje likovne radove, jer kako su i sami rekli, presudne su bile nijanse. Treće mjesto pripalo je Dominiku Ivankoviću iz OŠ Kočerin, drugo Ivi i Mili Zadro iz OŠ Tina Ujevića iz Vitine, dok je prvo mjesto osvojila učenica Andrea Boras iz  OŠ Marka Marulića Ljubuški.