Sinoć svečano otvoren Malonogometni turnir mjesnih zajednica, sela, zaselaka i gradskih četvrti općine Posušje

04. 07. 2017

Sinoć je počelo još jedno izdanje Malonogometnog turnira mjesnih zajednica, sela, zaselaka i gradskih četvrti općine Posušje koje se igra na igralištu OŠ Ivana Mažuranića.

Prva večer je pokazala kako nas ove godine očekuje daleko zanimljiviji i neizvjesniji turnir nego prošlih godina.

Prošlogodišnji pobjednici Gradac turnir su otvorili protiv Vojuše. Prvo poluvrijeme su odigrali “šampionski” te na odmor otišli s dva gola prednosti, a da Vojuša nije ozbiljnije zaprijetila. U drugom dijelu Vojuša je bolje zaigrala. Uspjela je smanjiti rezultat, čak je imala i kazneni udarac s deset metara za izjednačenje ali lopta odlazi preko gola. Tako je Gradac došao do vrijedne pobjede i prva tri boda u skupini.

U drugoj utakmici Vinjani su lakše nego što se mislilo savladali Marasov Brig s visokih 7:1.

Posebno je bilo zanimljivo u dvoboju između Rastovače polje i Donjih Jukića. Jukići su na poluvremenu imali velikih 3:0, da bi višestruki pobjednici ovog turnira uspjeli napraviti veliki preokret i slaviti s 4:3.

U posljednjoj utakmici večeri Gornji Jukići su bili bolji od Landeka 4:1.

Turnir je otvorio načelnik općine Posušje Branko Bago, a prvu večer je obilježila i velika posjeta gledatelja koji su se poželjeli malog nogometa i druženja.